Październik z kompostem
Drodzy Mieszkańcy, od 1 października ruszamy z akcją „Październik z kompostem”. Przez cały październik w określone dni tygodnia każdy mieszkaniec regionu MZMGO będzie mógł odebrać kompost z punktu PSZOK. Wystarczy być mieszkańcem gminy zrzeszonej w Mazurskim Związku Międzygminnym – Gospodarka Odpadami oraz przywieźć posegregowane odpady do najbliższego PSZOK-u w określony dzień tygodnia. W zamian za odpady każdy mieszkaniec będzie mógł zabrać ze sobą kompost o nazwie „Żyźniak”

Żyźniak jest produkowany z odpadów BIO, które trafiają do nas z państwa nieruchomości. UWAGA: obowiązuje limit odbioru Żyźniaka 100kg/os. Dbając o środowisko prosimy o zabranie ze sobą worka lub pojemnika, w który państwo własnoręcznie załadują kompost.

Przypominamy, że ZUOK Spytkowo otrzymał certyfikat Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obiegu kompostu o nazwie ŻYŹNIAK.

Żyźniak można zastosować w uprawach polowych, na użytkach zielonych, w warzywnictwie, w uprawach sadowniczych, w uprawie roślin ozdobnych, do rekultywacji gruntów rolnych, a szczególnie zalecany jest do gleby o niskiej zawartości substancji organicznej.

Zapraszamy do odbioru kompostu na PSZOK w określone dni tygodnia:

PSZOK ADRES PSZOK DZIEŃ WYDAWANIA
ŻYŹNIAKA
SELEKCIAK GIŻYCKO ul. Wileńska Poniedziałek
ORZYSZ ul. Wierzbińska 2 Wtorek
RYN ul. Zielona 3 Środa
WĘGORZEWO ul. Sienkiewicza 24 Czwartek
SPYTKOWO ul. Spytkowo 69 Sobota

 

Źródło: https://www.zuokspytkowo.pl/